Tego lata osoby skupione wokół działalności antyimperialistycznej przeprowadziły liczne działania solidarnościowe z ludnością Palestyny poprzez mobilizacje na akcjach protestacyjnych i wydarzeniach kulturalnych w Toruniu i Krakowie.
20 Czerwca, na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu z pomocą osób z lokalnego środowiska akademickiego min. z Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej zorganizowano pro-palestyńską demonstrację w ramach ogólnokrajowej akcji solidarnościowej z represjonowanymi studentami Uniwersytetu Warszawskiego, aresztowanymi parę dni wcześniej ze względu na ich strajk okupacyjny. W ramach protestu w Toruniu jak i we wszystkich 10 miastach biorących udział w mobilizacji odczytano manfiest Ogólnopolskiego Komitetu Strajkowego dla Palestyny, wznoszono hasła solidarności z ludnością palestyńską, represjowanymi studentami UW oraz powiewano palestyńską flagę.
1 Września z inicjatywy zorganizowanej przez Akademię Dla Palestyny osoby uczestniczyły w licznej pro-palestyńskiej demonstracji skupiającej dziesiątki lokalnych studentów, aktywistów, członków diaspory palestyńskiej i mieszkańców miasta. Demonstracja przeszła trasą z Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Rynek Główny, aż pod konsulat amerykański, na każdym z przystanków wznoszono okrzyki solidarności z ludnością i oporem Palestyny.
Z racji symbolicznej daty, w której odbyło się wydarzenie (85 rocznica inwazji nazistowskich Niemiec na Polske) w trakcie przemówień nie zabrakło porównania sytuacji ludności cywilnej Palestyny do tej w Polsce sprzed lat w szczególności padały porównania między kampanią naukobójstwa reżimu syjonistycznego, w ramach której zniszczono wszystkie instytucje szkolnictwa wyższego w Gazie do zbrodni ‘Sonderaktion Krakau’, kiedy to naziści dokonali eksterminacji społeczności akademickiej Krakowa.
Od 6-9 Września w Krakowie na terenie okupowanego Collegium Broscanium i Spółdzielni Ogniwo, miejsce miały Dni Oporu – seria wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i charytatywnych zorganizowanych dla wsparcia i solidarności z Palestyną.
W ich trakcie można było odwiedzić stoisko Akcji Antyimperialistycznej z sekcją informacyjną na temat antyimperialistycznych oporów ludności z całego świata. Dowiedzieć można się było o: akcjach przeciwko Operacji Kagaar w Indiach, walcę o ziemię w Brazylii, powstaniu w Bangladeszu czy losie więźniów politycznych Sahrawi w Saharze Zachodniej.
Bracie! Gdyby to odżyło